V sobotu 18. 02. 2017 ráno byla v Ostravě odvolána smogová situace. Meteorologové pro týden od 20. do 26. 02. 2017 předpovídají větrné počasí s rychlostí větru až 20 m.s-1, proto je vyhlášení další smogové situace v tomto období velmi málo pravděpodobné. Přesto zvažte, zda je jízda autem opravdu nezbytná.

Počátek roku 2017 je z hlediska četnosti a délky vyhlášených smogových situací jedním z nejhorších. V období se zhoršenými rozptylovými podmínkami se proto konala v sobotu 04. 02. 2017 již třetí z akcí Nech auto doma. Tento den byla vyhlášena smogová situace.

Další z akcí kampaně Nech auto doma se uskuteční 4. února. Jejím cílem je propagovat alternativní způsoby dopravy, především městskou hromadnou dopravu. Akce se nezaměřuje jen na řidiče automobilů, ale také na cestující v městské hromadné dopravě, kteří svou volbou dopravy šetří životní prostředí. Při současných smogových situacích je téma kampaně obzvlášť aktuální.

V neděli 15. ledna pokračovala akce s názvem „Nech auto doma!“ Dvě skupiny hostesek se po většinu času pohybovaly v tramvajích a na zastávkách MHD, třetí hlídka pak u Výstaviště Černá louka na fauna trzích a v okolí obchodních center a jejich parkovišť, kde se zaměřovala především na řidiče osobních automobilů. Večer se potom všechny skupiny přesunuly před Ostravar arénu, kde byla největší koncentrace lidí a taky zde zaznamenali největší odezvu.

V neděli 15. ledna pokračuje akce s názvem „Nech auto doma!“ V rámci projektu Zdravě po Ostravě propaguje alternativní způsoby dopravy po městě a také městskou hromadnou dopravu. Akce potrvá od 10 do 18 hodin.

V neděli 18. prosince se uskutečnila první kontaktní kampaň Nech auto doma projektu Zdravě po Ostravě. Obyvatelé a návštěvníci města se mohli s tříčlennými hlídkami kampaně v předvánočním čase setkat na Masarykově náměstí, před obchodním centrem Forum Nová Karolína a v prostředcích městské hromadné dopravy.

Ať už jezdíme autem, na kole, městskou hromadnou dopravou nebo chodíme pěšky, volba je vždy na každém z nás. Každodenním rozhodováním o tom, jaký způsob přepravy zvolíme, ovlivňujeme zdraví své a svých blízkých, kvalitu ovzduší, které dýcháme i naplněnost vlastní peněženky.